Programmas Latvijas skolas soma muzikālā darbnīca “Ritma un skaņu pasaulē”

Programmas Latvijas skolas soma ietvaros 8.martā Ezeres pamatskolā viesojās perkusionists Nils Īle un Maija Sējāne Īle ar izglītojošu, muzikālu darbnīcu “Ritma un skaņu pasaulē”.
Sajust ritmu un skaņas vibrāciju sevī…
Pēc nodarbībām gribas teikt, tā bija iespēja sajust citādu pasauli, kaut kas mazliet maģisks…
Nodarbības laikā tika paspēts paveikt ļoti daudz:
🪘neliela pārbaude, kā skolēni prot klausīties: visi aizvēra acis un mēģināja saklausīt, ko atgādina dotā, vēl nezināma instrumenta skaņa. Pēc tam ikviens varēja pateikt, ko šī skaņa atgādina – ūdens tek strautiņā, krāces, Lego klucīšu skaņa utt.
🪘tika rādīti dažādi instrumenti. Kā uzdevums bija pateikt, kuri trīs starp demonstrētajiem dažādiem instrumentiem ir cita veida priekšmeti nevis mūzikas instrumenti.
🪘kopīgi tika radīti divi skaņdarbi. Pirmais tāds kluss, kurā necenšas viens otru pārspēt. Izdalīja visiem iepriekš demonstrētos instrumentus, parādīja, kā jāspēlē. Visi kopīgi muzicēja (kāds no nodarbības dalībniekiem teica – to varēja saukt par meditāciju). Otrs skaņdarbs bija aktīvāks. Nils Īle pastāstīja par āfrikāņu bungām jeb džambām. Tās nāk no Āfrikas, Gvinejas. Gatavotas no viena koka gabala, izgrebts vidus (roku darbs), pārvilkts ar kazas ādu. Demonstrēja, kā jātur, izstāstīja par trīs spēlēšanās metodēm. Tam sekoja skolēnu darbošanās – izdalīja katram džambu, izmēģināja, kā spēlēt katru daļu, un otrais skaņdarbs varēja sākties.
Skolēni tika atzinīgi novērtēti kā labi klausītāji, un ātri uztver, kā spēlēt.
Nils Īle un Maija Sējāne Īle paldies par iespēju sajust jūsu sirdsdarbu! Nila Īles mūzikas studija