Karjeras izglītības pasākums ”No hobija par profesiju ”

27.septembrī Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas 7.-12.klašu skolēni, Ezeres pamatskolas 9.klases skolēni un Zirņu pamatskolas 8.-9.klašu skolēni  piedalījās  

karjeras izglītības pasākumā ”No hobija par profesiju ”.

Pasākuma viesis sauszemes un jūras spēku virsnieks, Riga Fashion Week   tehniskais direktors, modes mākslinieks, zīmola  Girts Urbacans Collection radītājs, 3D dizaineris Ģirts Urbacāns.

Ģirts izglītību ieguvis Jūrmalas Valsts ģimnāzijā ar Matemātikas novirzienu. Skolas laikā vēlējies būt arhitekts, tādēļ paralēli vidusskolai, vienu gadu gājis Mākslas skolā un papildus apguvis rasēšanu un grafisko zīmēšanu. Pēc tam nolēmis iestāties Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā , jo studijas arhitektiem bijušas dārgas un budžeta vietu tajās nebija. Toties NAA akadēmijā bija laba stipendija. Sākumā studējis sauszemes spēku nodaļā, vēlāk pārgājis uz jūras spēku nodaļu un absolvējis Jūras spēku militārās vadības kursu.

Paralēli mācībām NAA iesaistījies kā brīvprātīgais Riga Fashion Week, kas bija sākuma punkts interesei par modi un apģērbu. Sācis kā brīvprātīgais, nu jau ir RFW tehniskais direktors. Piedalījies arī Rīgas stila pavēlniekā kā dalībnieks, vēlāk jau startējis kā vadītājs.

Vēl dienējot Jūras spēkos attīstījis arī savu zīmolu Girts Urbacans Collection, galvenokārt šuvis individuālus pasūtījumus: kāzu kleitas, vakarkleitas, bikses, vestes, tauriņus, mēteļus Šobrīd šūšanu nopauzējis un vairāk kā gadu nodarbojoas ar 3D apģērbu veidošanu un modelēšanu. Strādā uzņēmumā Printify, kā 3D dizaineris un brīvajā laikā arī pieņem dažādus freelance projektus platformās: www.fiverr.com  un www.upwork.lv. Ģirts nav pametis militāro jomu,  iestājies zemessardzes vienībā.

Pasākuma sākumā Ģirts vietnē www.menti.com uzdeva jauniešiem jautājumus par viņu nākamo profesiju. Apkopojot rezultātus bija redzams, ka daļa no jauniešiem interesējas par armiju vai modi.

Ģirts dalījās savā pieredzē, motivēja jauniešus mācīties, izvirzīt sev mērķus un pieņemt pareizus  lēmumus, saprast, kura ir īstā profesija un kādi ir pareizie orientieri, kam sekot izvēloties savu profesiju.  Ģirts mudināja jauniešus iesaistīties dažādos projektos kā brīvprātīgajiem, jo tas bagātina pieredzi un paplašina redzesloku, kā arī mudināja nebaidīties kaut ko mainīt savā profesijas vai karjeras izvēlē. Ģirts mudināja jauniešus izvēlēties savu sirds profesiju un darīt to, kas patiešām patīk un interesē.

Pēc pasākuma jaunieši individuāli Ģirtam uzdeva dažņedažādus jautājumus par armiju, jūras un sauszemes spēkiem, zemessardzi, NAA, stila un modes lietām, kā arī par 3D modelēšanu.

Rakstu sagatavoja Ezeres pamatskolas, Zirņu pamatskolas un Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas PKK Līga Kovaļeva